Wnętrze salonu marki Bytom

Marka Bytom należy do Bytom SA  i posiada 72 salony w ponad 90 proc. zlokalizowane w galeriach oraz centrach outletowych na terenie kraju. Bytom planuje w 2012 roku otwarcie kolejnych czterech nowych salonów odzieżowych.

 Firma stawia na sprzedaż detaliczną w centrach handlowych. Produkty Bytom dostępne są m.in. w warszawskich Złotych Tarasach, CH Galaxy w Szczecinie, Galerii Krakowskiej, Galerii Echo w Kielcach czy outletach Fashion House w Gdańsku i Warszawie.

W 2011 roku firma wprowadziła nową strategię. W salonach Bytom pojawiły się  pełne kolekcje mody męskiej (od garniturów, marynarek i spodni, poprzez koszule, płaszcze, swetry a skończywszy na akcesoriach i dodatkach). Stworzono też nowy  koncept salonów i w  2011 roku otwarto 12 salonów w zmienionej aranżacji. Salony marki Bytom mierzą średnio 95 mkw. Bytom S.A. nie prowadzi współpracy na zasadzie franczyzy.

Marka Bytom od lat  szyje odzież męską o charakterze formalnym. Bazuje na wieloletnim doświadczeniu wykwalifikowanych krawców. Spółka wykorzystuje do produkcji tkaniny i dodatki pochodzące z uznanych światowych fabryk m.in. z Vitale Barberis Canonico, Marzotto, Marlane, Puro Tessuto, Di Tollegno, Cotonificio Albini, Cotonificio Honegger, Amann, YKK, Kufner, Union Knopf, Brunello.

Bytom oferuje także swoim klientom dwie indywidualne usługi. Pierwsza z nich: Szyty na zamówienie, dostępna w kilkudziesięciu salonach Bytom, polega na przeprowadzeniu wywiadu z klientem i wybranie fasonu, guzików, haftów, rodzaju i koloru tkaniny. Tkaniny pochodzą od włoskiego producenta Vitale Barberis Canonico, którego historia sięga 1663 roku. Drugą opcją jest Krawiectwo na miarę, w ramach której projektowanie garnituru odbywa się według indywidualnych upodobań klienta w obecności krawca, który służy radą na każdym szczeblu projektu. Klient ma do dyspozycji szeroki wybór tkanin pochodzących z renomowanych fabryk. Usługa dostępna jest w dwóch salonach: warszawskim CH Promenada i CH Agora w Bytomiu.

Firma Bytom S.A. rozpoczęła swoją działalność w lipcu 1945 roku i od 1995 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.