30 restauracji North Fish w galeriach handlowych

W Galerii Krakowskiej uruchomiono 30. restaurację sieci North Fish. Jak powiedział redakcji Artur Kania specjalista ds. nieruchomości w North Food Polska SA, spółka do końca 2012 roku planuje otworzyć jeszcze co najmniej 10 restauracji m.in. w CH 3 Stawy w Katowicach, CH Janki, Outlet Park w Szczecinie i Rzeszów City Center.

Restauracje North Fish zlokalizowane są w dużych polskich miastach, w galeriach i centrach handlowych. Lokale zajmują około 70 metrów kwadratowych powierzchni. Typowy lokal sieci North Food składa się z zaplecza kuchennego i wspólnej części konsumpcyjnej tzw. foodcourtu. Restauracje sieci usytuowane są m.in. w Warszawie w CH Arkadia i CH Wola Park, w Krakowie w CH Bonarka i Galerii Kazimierz, w Łodzi w Galerii Łódzkiej i Manufakturze, a także we Wrocławiu w Galerii Dominikańskiej i Pasażu Grunwaldzkim.

North Food Polska SA zajmuje się prowadzeniem sieci restauracji. Firma powstała w 2002 roku i jest częścią grupy kapitałowej w skład której wchodzą między innymi: Grupa Kapitałowa Rovese (dawniej Cersanit i Opoczno), Barlinek, Echo Investment, Synthos oraz Megastore.pl.

Obecnie North Food zarządza 36 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w trzech formatach: North Fish, Yummie oraz Wokman. Restauracje North Fish oferują swoim klientom najlepsze dania z ryb i owoców morza. Restauracje Yummie, działające w segmencie restauracji z obsługą kelnerską, oferują menu typowe dla kuchni amerykańskich: steki, dania z grilla, desery, drinki. Restauracje Wokmann serwują dania z kuchni orientalnej przygotowywanych na wokach. Spółka ma 30 restauracji North Fish (4 w trakcie realizacji), 3 lokale Wokman i 3 Yummie.