Sklep Piotr i Paweł w Galerii Korona Kielce

Sieć supermarketów Piotr i Paweł 16 maja 2012 roku uruchomi w Galerii Korona Kielce sklep o powierzchni całkowitej sięgającej 2 tys. mkw. To pierwszy supermarket w województwie świętokrzyskim. Ostatnio właściciel sieci otworzył dwa sklepy w Galerii Metro w Warszawie i Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim.

W 2012 roku sieć supermarketów Piotr i Paweł powiększy się o 10 nowych lokalizacji. Markety mają być otwierane w galeriach handlowych i będą także funkcjonowały samodzielnie.

Pierwszy sklep sieci Piotr i Paweł powstał w 1990 roku z inicjatywy Eleonory Woś oraz jej synów Piotra i Pawła. Natomiast pierwsze umowy na zasadach franczyzy podpisano w 2000 roku, wtedy też stworzono Centrum Logistycznego w Sadach koło Poznania. Obecnie sieć ma 84 sklepy w całym kraju.

Średnia powierzchnia sprzedażowa supermarketów Piotr i Paweł wynosi 1100 mkw., a asortyment sięga 30 tys. pozycji. Od 2003 roku prowadzona jest również sprzedaż internetowa (obecnie funkcjonuje ona w 10 miastach). Sieć należy do Piotr i Paweł SA z siedzibą w Poznaniu. W 2011 roku obroty spółki sięgnęły 1,7 mld zł (wzrost o około 7 proc. w porównaniu z 2010 rokiem).