Wizualizacja Galerii Solnej

W połowie maja 2012 inwestor Galerii Solnej w Inowrocławiu otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie prac na terenie inwestycji planowane jest w czerwcu. Obecnie trwają tam roboty archeologiczne poprzedzające budowę. Galeria zostanie otwarta w pierwszej połowie 2013 roku.

– Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę jest kamieniem milowym każdej inwestycji – mówi  Tomasz Szewczyk, przedstawiciel inwestora – Daje ono wyraźny sygnał najemcom, że projekt jest realizowany zgodnie z planem i ma pełną legitymizację ze strony władz miasta. Od tego momentu możemy mówić o konkretach co do terminu rozpoczęcia budowy i realizacji projektu.
Pod koniec kwietnia podpisana została także umowa kredytowa z bankiem Pekao SA na finansowanie inwestycji. Dokument ten ma status wykonywalności. Jak podkreślają przedstawiciele instytucji finansowych, obecnie duże znaczenie, przy podejmowaniu tego typu decyzji, przykłada się do wiarygodności projektu i inwestorów.

Galeria Solna powstanie w najbardziej zurbanizowanej części Inowrocławia i będzie pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w mieście. Powstanie ona na działce o powierzchni 10 ha. Architekturą nawiązywać będzie do tężni solankowej, jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów miasta.  Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych będzie 1 000 miejsc parkingowych. Galeria Solna będzie posiadała certyfikat BREEAM potwierdzajacy standard ekologiczny budynku.

Całkowita powierzchnia najmu  galerii wyniesie ponad 31 tys. mkw. Głównym operatorem spożywczym obiektu będzie hipermarket Tesco, który zajmie około 6 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się ponad sto sklepów i punktów usługowych oraz market budowlany Nomi, o powierzchni 7 tys. mkw. Wśród najemców, którzy podpisali już umowy najmu w Galerii Solnej znajdują się m.in. salony odzieżowe marek grupy LPP, które zajmą w sumie ponad 2 tys. mkw. – Reserved, Mohito, House, Cropp Town i nowa marka tej spółki, która zadebiutuje na polskim rynku w 2013 roku oraz sklep H&M. W centrum znajdą się również takie sklepy sportowe, jak np. Martes Sport. Ofertę branży zdrowia i urody uzupełni Rossmann.

Inwestorem Galerii Solnej są firmy: Acteeum Central Europe sp. z o.o. należąca do Acteeum Limited oraz Libra Project sp. z o.o., której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA. Do realizacji inwestycji spółki Acteeum i Libra Project powołały firmę ACE 1 sp. z o.o.