Wnętrze lokalu KFC

– Otwarcia nowych restauracji to podstawa realizacji naszych planów inwestycyjnych – podkreśla Maciej Jędrychowski, Local Store Marketing & Events Manager AmRest. – W tym roku otworzyliśmy już trzy nowe restauracje KFC w Grudziądzu, Gorzowie Wielkopolskim oraz w Krakowie, przy wjeździe na Zakopiankę. Otwieramy kolejną, w centrum handlowym Korona Kielce. Tym samym, sieć KFC obejmuje już 152 restauracje w całej Polsce. Nieustannie planujemy kolejne otwarcia. Staramy się, aby nasze restauracje powstawały zawsze w jak najbardziej dogodnych lokalizacjach, w miejscach łatwo dostępnych dla wszystkich – mówi Maciej Jędrychowski.

Najnowsza restauracja KFC została otwarta 16 maja 2012 w Centrum Handlowym Korona Kielce.

KFC to międzynarodowa sieć restauracji szybkiej obsługi, serwująca dania z kurczaka. Firma założona została przez Harlanda Sandersa, znanego jako pułkownik Sanders, uwiecznionego w logo marki. Pierwszy bar o nazwie Sanders Court & Cafe otworzył on w 1930 roku w  miejscowości North Corbin w Kentucky. Obecną nazwę bary otrzymały w 1952 roku. 

Międzynarodowa sieć KFC liczy blisko 15 tys. restauracji, w których każdego dnia obsługiwanych jest blisko 12 milionów klientów. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest, który zarządza obecnie restauracjami w Polsce oraz ponad 300 lokalami w Europie Środkowo-Wschodniej (Czechy, Węgry, Rosja, Bułgaria, Serbia, Hiszpania). W portfolio marek spółki AmRest znajdują się także: Pizza Hut, Burger King, Starbucks, Applebee’s i La Tagliatella.