Galeria Wilanów

Spółka developerska GTC planuje budowę dwóch centrów handlowo-rozrywkowych w Warszawie. Wniosek o pozwolenie na budowę obiektu w Wilanowie jest już w zaawansowanej fazie – informuje spółka w komunikacie. Centrum ma mieć nawet 75 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia.

Tworzyć je mają dwa budynki – mniejszy o powierzchni kilkunastu tys. mkw. oraz wiekszy, którego powierzchnia sięgać ma 60 tys. mkw. Koszt realizacji tej inwestycji szacowany jest na ponad 600 mln. zł. Spółka zapowiada, że zostanie on zrealizowany w roku 2014.

Druga galeria handlowa, którą GTC chce zbudować w Warszawie, na Białołęce, powstać ma na działce o powierzchni 4,9 ha, która w 90 proc. należy już do spółki, a w pozostałej części do Miasta Stołecznego Warszawy.

Spółka w pierwszym kwartale 2012 roku osiągnęła przychody z wynajmu oraz usług w wysokości 32 mln euro, a to oznacza wzrost o 3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku. Wynik ten został wypracowany pomimo sprzedaży udziałów w Galerii Mokotów. Wzrost przychodów z wynajmu był możliwy dzięki nowym nieruchomościom spółki, w tym Galerii Stara Zagora w Bułgarii, Avenue Mall w chorwackim Osijeku, Centrum Biurowemu Francuska w Katowicach, czy Platinium Business Park IV w Warszawie. Według stanu z marca 2012 roku, część z ukończonych nieruchomości ma potencjał do generowania jeszcze wyższych zysków w przyszłości wraz ze wzrostem poziomu wynajęcia oraz zakończeniem okresów wolnych od czynszu. Marża na wynajmie w I kw. 2012 roku utrzymała się na poziomie 72 proc.

Globe Trade Centre SA (GTC) powstała w 1994 roku w Warszawie i działa w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej. GTC realizuje i zarządza inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.