Factory Warszawa Annopol

Neinver rozpoczyna budowę Factory Warszawa Annopol zgodnie z planem, 16 maja 2012 roku. Obiekt będzie pierwszym centrum outlet w prawobrzeżnej Warszawie. Inwestor w lutym 2012 roku przekazał plac budowy generalnemu wykonawcy – firmie Budimex. Nowe Factory powstaje w dzielnicy Białołęka i będzie pierwszym centrum outlet we wschodniej części miasta, a jednocześnie największym – pod względem powierzchni handlowej – w Warszawie.

Na 19, 7 tys. mkw.  znajdzie się 120 lokali z ofertą popularnych polskich i międzynarodowych sieci handlowych, przed budynkiem będzie się mieścił parking dla 1400 samochodów. Factory Warszawa Annopol powstaje na działce między ulicami Annopol, Toruńską i Białołęcką. Przebiegająca w pobliżu Trasa Toruńska – której przebudowa dobiega końca – to jedna z głównych arterii stolicy po prawej stronie Wisły, stanowiąca fragment drogi krajowej nr 8.

– Dziesięć lat po uruchomieniu w Ursusie pierwszego centrum wyprzedażowego w Polsce, budujemy już drugie Factory w Warszawie – tym razem na prawym brzegu Wisły. Ta część miasta dynamicznie rozwija się w ostatnich latach, dlatego postanowiliśmy wzbogacić jej ofertę handlową o dobrze zlokalizowane i skomunikowane centrum outlet na Białołęce – mówi Barbara Topolska, dyrektor generalna Neinver Polska.

Wśród najemców Factroy Warszawa Annopol znajdą się m.in: Tommy Hilfiger, Brand, Lee Cooper, Levis, Reserved, Mohito, Cropp, House, VistulaRey  Jay, Cross, Big Star, MC Arthur, Soda, Face Just Be Yourself, Tom Tailor, Sabra, 4F , Vero Moda, Wrangler/Lee, Digel, Willsoor, Gatta, Clarks, Kazar, Ochnik, Salamander, VIP Collection, Wittchen,  Ko-ara, InMedio, Reebok, Campus, Dajar, Coffee Heaven i Empik Café.

Otwarcie centrum zaplanowano na pierwszy kwartał 2013 roku.

Factory Warszawa Annopol jest pierwszym w Polsce obiektem handlowym, który już w trakcie projektowania został poddany certyfikacji BREEAM, potwierdzającej jego ekologiczny charakter. Projekt budynku przygotowało biuro architektoniczne APA Wojciechowski.

W Polsce Neinver obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 158, 5 tys. mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowopowstających obiektów w Polsce znajduje się około 250  tys. mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej.