Galeria Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim

Galeria rozrywkowo-handlowa w Piotrkowie Trybunalskim, wchodząca w skład sieci Focus Mall w Polsce, zanotowała w I kwartale 2012 roku wzrost obrotów o blisko 9 proc. porównując z poprzednim rokiem.

– Cieszy nas fakt, że to stała tendencja. Obroty w 2011 roku wzrosły bowiem, w stosunku do roku poprzedniego, o 6 procent – mówi Aleksandra Kuczyńska, dyrektor operacyjna Alfa Asset Management, firmy zarządzającej m.in. siecią Focus Mall w Polsce.

– Ustabilizowała się liczba stałych klientów centrum, przy czym w pierwszym kwartale tego roku mamy lekki wzrost odwiedzalności. Po ponad dwóch latach pracy zarządcy obiektu, firmy Alfa Asset Management, galeria zyskała status miejsca lubianego i chętnie odwiedzanego przez mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Wpływ na to miało m.in. pozyskanie dla centrum atrakcyjnych najemców- podkreśla Aleksandra Kuczyńska.

Focus Mall znajduje się w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Galeria liczy 75 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 35 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej ponad 100 sklepów, w tym: supermarket Savia,  oraz takie sieci odzieżowe jak: H&M, Stradivarius, KappAhl, Cubus, Marks&Spencer, Diverse, CroppTown, Hous, Mohito, Reserved, Solar, Top Secret & Friends. Najemcami Focus Mall sa tez sieci obuwnicze Centro, CCC, Deichmann, Ecco, Wojas, Kari, a  także market elektroniczny MediaMarkt, Empik, sklep z wyposażeniem wnętrz Home&You oraz  5-salowe kino Helios. Obiekt został oddany do użytku 13 listopada 2009 roku.

Właścielem sieci polskich galerii handlowych Focus Mall, do której należą obiekty w Bydgoszczy, Piotrkowie Trybunalskim, Rybniku i Zielonej Górze jest Aviva Investors.