Retail Park w Rudzie Śląskiej

Nowa galeria handlowa będzie mieścić się przy ul. Górnośląskiej w Rudzie Śląskiej-Bykowinie. Jak informuje Tomasz Rąba z grupy kapitałowej DL Invest Group, która buduje obiekt, właśnie trwa przygotowanie placu budowy. – Pod koniec tego miesiąca rozpoczynamy budowę, w tej chwili trwa organizacja placu budowy. Pozwolenie na budowę posiadamy. Obiekt jest w trakcie komercjalizacji. W tej chwili trwa finalizowanie umów – powiedział redakcji Retailnet.pl Tomasz Rąba, przedstawiciel inwestora DL Invest Group.

Park handlowy Ruda Śląska będzie miał 3 tys. mkw. powierzchni. Każdy sklep będzie miał osobne wejście z zewnątrz. Wśród najemców są m. in. Biedronka, Rossmann, Deichmann, KIK oraz TextilMarket. Na terenie kompleksu powstanie też stacja paliw Statoil. Otwarcie planowane jest na przełomie listopada i grudnia tego roku.

Galeria Handlowa Ruda Śląska jest drugą inwestycją przygotowana w ostatnim czasie przez  firmę DL Invest Group. Jak już informowaliśmy, 30 maja tego roku planowane jest otwarcie podobnego obiektu Galerii Rydułtowy w Rydułtowach (przy trasie wojewódzkiej Racibórz-Rybnik).

Inwestor – DL Invest Group wchodzi w skład grupy inwestycyjnej działającej w różnych segmentach gospodarki. Grupa zrzesza spółki działające w branżach związanych z obrotem nieruchomościami i inwestycjami kapitałowymi oraz w branżach deweloperskiej, projektowej, budowlanej, produkcyjnej.