Lancerto SA, właściciel sieci salonów tej marki, podpisała umowę najmu dla salonu w Galerii Echo w Kielcach. Lokal o powierzchni 84 metrów kwadratowych zostanie uruchomiony na początku czerwca 2012 roku. Właściciel marki planuje do końca 2012 roku uruchomić jeszcze sześć nowych salonów.

Obecnie w ramach sieci funkcjonują 22 butiki. Strategia firmy przewiduje, że średnia powierzchnia sklepu w galerii handlowej to 80 mkw. W kwietniu otwarto butik o powierzchni 68,3 mkw. w Nova Park Gorzów Wielkopolski.

Jak informował redakcję Retailnet.pl Tomasz Ciąpała, wiceprezes zarządu Lancerto SA., spółka w 2012 roku  planuje otworzyć cztery salony retailowe m.in. City Center Rzeszów oraz dwa outletowe m.in. Outlet Park w Szczecinie i Ptak Outlet w Łodzi.

Lancerto SA. powstała w 2007 roku i specjalizuje się w projektowaniu oraz sprzedaży eleganckich i oficjalnych ubrań męskich. Makra Lancerto dostępna jest wyłącznie w sieci salonów firmowych zlokalizowanych w całej Polsce. Wszystkie kolekcje pod marką Lancerto powstają w Polsce i są tworzone przez zespół krawców, od lat specjalizujących się w modzie męskiej. Sklepy oferują pełen asortyment mody męskiej: garnitury, smokingi, marynarki, spodnie, buty, kurtki, swetry, paski, spinki, szale, parasole, akcesoria ślubne (kamizelki i muszniki).