Salon Intersport w Galerii Korona Kielce

Intersport Polska SA właściciel sieci salonów ze sprzętem sportowym otworzył nowy sklep w o powierzchni 714 mkw. w Galerii Korona w Kielcach. W kwietniu 2012 roku został otwarty Intersport salon o powierzchni 815 mkw. w galerii NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim. Spółka przedłużyła też do 2018 roku umowę najmu lokalu w Galerii Handlowej Pestka w Poznaniu.

Jednocześnie spółka zrezygnowała z salonu w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Plaza w Krakowie. Umowa zawarta z Klepierre Galeria Kraków sp. z o.o., dotycząca najmu lokalu o powierzchni 955 mkw. wygasła i nie została przedłużona.

Intersport zapowiada, że w 2012 roku planuje dalszy rozwój swej sieci sprzedaży. – Dodatkowym motorem, który powinien w II kwartale tego roku pozytywnie wpłynąć na ogólną sprzedaż w salonach Intersport jest przygotowywany obecnie projekt Euro. Sieć uzyskała tytuł Oficjalnego Sklepu Sportowego oraz posiada wyłączność na sprzedaż produktów sportowych na stadionach i strefach kibica. Podczas tegorocznych mistrzostw spółka planuje uruchomienie około 150 stanowisk kasowych w 27 dodatkowych (poza sklepami) punktach sprzedaży. W projekt zaangażowanych będzie około 500 osób. Pierwsze stoiska ruszą ze sprzedażą 8 czerwca 2012 roku – czytamy w raporcie spółki.

Spółka Intersport Polska SA jest siecią sklepów sportowych. Obecnie posiada 30 salonów w 19 największych miastach Polski. Łączna powierzchnia sprzedaży wynosi blisko 32 tys. mkw.