Galeria Mazurska

Francuska Grupa Auchan jest zainteresowana zakupem hipermarketów Real w Europie Środkowo-Wschodniej m.in. w Polsce, Rosji Rumunii, Turcji i Ukrainie. Sieć sklepów Real należy do niemieckiej grupy kapitałowej Metro Group.

Z informacji od Metro Group przedstawionych w Manager Magazine – spółka nie potwierdza faktu rozmów z Grupą Auchan. Jednak przedstawiciele firmy zaznaczyli, że są otwarci na różne rozwiązania dotyczące hipermarketów Real, łącznie z dalszym zachowaniem sieci w strukturach Grupy.

Ponadto zakupem hipermarketów Real w Europie są zainteresowane sieci Walmart i Carrefour – podaje Manager Magazine.

Real s. z o.o., spółka komandytowa to sieć hipermarketów spożywczo-przemysłowych, działająca w Polsce od 1997 roku. Hipermarkety Real funkcjonują jako obiekty wolnostojące lub w ramach Centrów Handlowych M1. Obecnie w Polsce funkcjonują 54 sklepy sieci Real.

Metro Group jest międzynarodowym koncernem handlowym, obecnym w 33 krajach świata. W Polsce firma jest obecna poprzez swoje sieci dystrybucyjne od połowy lat 90. Siedziba Metro Group znajduje się w Düsseldorfie w Niemczech. Zatrudnia blisko 24 tysiące pracowników. W naszym kraju firma ma cztery sieci dystrybucyjne: centra zaopatrzenia hurtowego Makro Cash & Carry, hipermarkety branży spożywczo-przemysłowej Real, markety elektroniczne Media Markt oraz Saturn.