hipermarket Real

Firma Kullar Gobi, która jest inwestorem Galerii Aviator w Mielcu będzie mogła rozpocząć prace budowlane obiektu we wrześniu lub na początku października 2012 roku – poinformował redakcję Retailnet.pl Adam Majkut wiceprezes firmy Kullar Gobi.

26 kwietnia 2012 roku radni miasta Mielca zatwierdzili plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Powstańców Warszawy, na którym ma powstać Galeria Aviator.

– Obecnie uchwała radnych jest już u wojewody podkarpackiego, który w ciągu kilku dni ma ją opublikować w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Po uprawomocnieniu się uchwały złożymy wniosek o pozwolenie na budowę galerii  – dodał  Adam Majkut.

Galeria Aviator będzie posiadać około 30 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obiekt zostanie zlokalizowany przy ul. Powstańców Warszawy w pobliżu dwóch najmłodszych mieleckich osiedlach Smoczka i Dziubków. W galerii oprócz sklepów odzieżowych i obuwniczych, będzie również część gastronomiczna o powierzchni ponad 1,5 tys. mkw. oraz część rozrywkowa z kinem na obszarze blisko 2,5 tys. mkw. Galeria ma powstać w sąsiedztwie marketu budowlanego, którego powierzchnia handlowa wyniesie około 9 tys. mkw.

Projekt Galerii Aviator pierwszy raz zaprezentowano podczas targów Shopping Center Forum & Trade Fair, które odbyły się we wrześniu 2011r. Wtedy też inwestor i firma Sofis Real Estate zajmująca się komercjalizacją obiektu pozyskała rezerwację na lokale o łącznej powierzchni 14 tys. mkw. Mielec to 63-tysięczne miasto położone w województwie podkarpackim. Znany jest głównie jako ośrodek przemysłu lotniczego, do którego nawiązuje również projekt Galerii Aviator.