Wizualizacja Outlet Park Szczecin

Przedstawiciele spółki Helios odebrali lokal w Outlet Park Szczecin, w którym powstanie 7-salowe kino. Kino sieci Helios w realizowanym przez spółkę Echo Investment pierwszym centrum wyprzedażowym w regionie zachodniopomorskim dysponować będzie 1410 siedzeniami rozmieszczonymi w siedmiu salach. 

Pod koniec maja 2012 odbędzie się przekazanie powierzchni hipermarketu „Piotr i Paweł”, na początku czerwca rozpocznie się urządzanie lokalu Smyk Mega Store.

Budowa Outlet Park Szczecin odbywa się zgodnie z harmonogramem- podkreśla Echo Investment w komunikacie. Komercjalizacja obiektu zmierza ku końcowi, wynajęte jest już blisko 90 proc. powierzchni. Trwają rozmowy dotyczące ostatnich wolnych lokali.

W obiekcie znajdą się sklepy m.in. takich marek jak: Nike, Puma, Reebok, Adidas, Reserved, Bytom, Kari, Lee Wrangler, Wittchen, Kazar, Vero Moda, Jack Jones, Via Roma, Cross Jeans, Atlantic, Lavard, Ecco, Big Star, 4F, Ochnik, Mc Arthur, Hot Oil, Wójcik, Lancerto, Gabor, Puere, Milano Shoes, VIP Collection, Willsoor, Lee Cooper, Cropp, House, Coccodrillo. Komercjalizacja prowadzona jest we współpracy z CBRE.

Realizacja Outlet Park Szczecin odbywa się w dwóch etapach. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2011 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Polimex-Mostostal SA. Pierwsza, trwająca już faza, zakłada powstanie galerii handlowej, w której znajdzie się 70 lokali handlowych, 7-salowe kino Helios, supermarket „Piotr i Paweł” i Smyk Mega Store. Jej zakończenie zaplanowano na III kwartał 2012 roku. Najwcześniej rok po zakończeniu pierwszego etapu, rozpoczną się prace związane z drugą fazą, w której powstanie około 60 sklepów.

Powierzchnia wynajmowalna Outlet Park Szczecin to 24 tys. mkw., powierzchnia całkowita to 30,2 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji 1 400 miejsc parkingowych. Projekt wykonawczy elewacji  obiektu powstał w biurze Open Architekci, projekt wykonawczy wnętrz wykonała firma S.M.Art,  projekt wykonawczy obiektu wykonała i koordynowała szczecińska pracownia STUDIO A4.

Outlet Park Szczecin powstaje w rejonie Prawobrzeże, w miejscu funkcjonującego centrum handlowego przy ul. Struga, którego właścicielem jest Echo Investment. Kredytowanie inwestycji zapewnia umowa z bankiem PKO BP.  

Helios SA zarządza kinami od 1993 roku. Spółka wypracowała pozycję trzeciego największego gracza na krajowym rynku kinowym. Obecnie Helios posiada 145 ekranów, ponad 32 tys. foteli. Od sierpnia 2010 roku Helios SA jest częścią Grupy Agora SA.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Firma zrealizowała ponad 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi też inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.