Kielce

W Kielcach została wystawiona na sprzedaż działka na której można zbudować galerię handlową. Ogłoszony przez spółkę Karolkowa-Investment przetarg dotyczy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego wraz z prawem własności budynków nieruchomości, położonej w centrum Kielc, przy ul. Mielczarskiego 123.

Nieruchomość położona jest w samym centrum miasta. Można tam wybudować obiekt o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw.  Cena wywoławcza w ogłoszonym przetargu to 23 mln zł. W skład całej nieruchomości wchodzi działka o powierzchni 58,9 tys. mkw. oraz budynki o łącznej powierzchni użytkowej 13 tys. mkw. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej i centralnego ogrzewania.

Wystawiona na przetarg nieruchomość znajduje się w atrakcyjnym handlowo miejscu: w pobliżu dworca PKP oraz głównej promenady miasta – ulicy Sienkiewicza. Część działki od ul. Mielczarskiego przeznaczona jest pod budowę obiektu handlowego, o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. Pozostała część działki od ul. Jagiellońskiej (o powierzchni około 28 tys. mkw.) jest przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje poszerzenie głównej drogi dojazdowej do ulicy Mielczarskiego oraz stworzenie osiedlowego układu drogowego.