Wizualizacja CH Ogrody w Elblągu

CBRE, największa na świecie firma obsługująca sektor nieruchomości komercyjnych, została agentem wspierającym najem projektu rozbudowy CH Ogrody w Elblągu. Główną firmą komercjalizującą obiekt jest Acteeum Central Europe działająca na zlecenie właściciela CBRE Global Investors.

– Cieszymy się, że uzyskamy wsparcie światowej klasy profesjonalistów z CBRE – mówi Joanna Klimaszewska kierująca Zespołem ds. Komercjalizacji Ogrodów z Acteeum Central Europe, firmy odpowiedzialnej za rozbudowę i komercjalizację obiektu. – Liczymy przede wszystkim na doświadczenie naszych nowych partnerów w kontaktach z międzynarodowymi sieciami handlowymi.
CBRE to obecnie największa na świecie, pod względem przychodów, firma doradcza działająca w branży nieruchomości komercyjnych. Magazyn Fortune oraz agencja ratingowa Standard & Poor’s zaliczyły ją także do 500 wiodących firm świata. Ten gigant z siedzibą w Los Angeles zatrudnia ok. 34 000 osób i posiada ponad 300 biur na całym świecie.

– Rozbudowa Ogrodów to bardzo nowoczesny i atrakcyjny projekt – ocenia Magdalena Frątczak, dyrektor Działu Powierzchni Handlowych CBRE Sp. z o.o. – To, że udało się dotychczas skomercjalizować  50 proc. powierzchni, a dalsze 40 proc. jest już przedmiotem negocjacji, oceniamy jako duży sukces. Zamierzamy współpracować z głównym komercjalizatorem, Acteeum, w rozmowach z kolejnymi kluczowymi najemcami.

Spółka Acteeum Central Europe, która pozostaje wiodącym agentem najmu CH Ogrody, należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie spółki skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. W Polsce obecnie, oprócz rozbudowy Ogrodów, Acteeum odpowiada również za projekt remodellingu centrum handlowego Sarni Stok w Bielsku-Białej – dla tego samego właściciela, CBRE Global Investors, jak również prowadzi budowę oraz komercjalizację Galerii Solnej w Inowrocławiu.

Inwestorem rozbudowy CH Ogrody jest spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE. CBRE Global Investors jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94,8 mld USD. W Polsce CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE. Są to m.in.: Centrum Handlowe „Ogrody” w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.

Przed rozbudową, otwarte w 2002 roku Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu było jednopoziomowym obiektem z 17,5 tys. mkw. powierzchni najmu (z czego 10,2 tys. mkw. zajmował Carrefour). Znajduje się tam 55 lokali handlowych i usługowych oraz 901 miejsc parkingowych.

Po rozbudowie CH Ogrody zyska II poziom, a powierzchnia najmu zwiększy sie do 43,5 tys. mkw. Znajdzie sie tam 130 lokali handlowych i usługowych oraz kino wielosalowe.
Powstanie parking podziemny i naziemny z miejscem dla 1260 samochodów na 3 poziomach.
Zakończenie rozbudowy obiektu inwestor zapowiada na II kw. 2014 roku.