Kawiarnia A.Blikle

W 2011 roku firma A.Blikle otworzyła cukiernię  w centrum handlowym Józefosław pod Warszawą.  W planach na rok 2012 ma otwarcie jeszcze kilku nowych kawiarni. W rozmowie z Retailnet.pl przedstawiciele firmy potwierdzili tę informację i zapowiedzieli, że trwają już negocjacje z jednym z centrów handlowych.

Firma A.Blikle sp. z o.o. zachęca do prowadzenia punktów franczyzowych. Formuła tego typu współpracy polega na sprzedaży przez firmę produktów z ustalonym rabatem, a franczyzobiorcy sprzedają je w prowadzonych przez siebie cukierniach po ustalonych cenach. Wystrój i wyposażenie cukierni, a także jej organizacja i praca sprzedawców muszą spełniać takie same standardy, jakie obowiązują w cukierniach własnych. Do tej pory otwarto 10 punktów franczyzowych, z czego połowę w centrach handlowych. Cukiernie A.Blikle znajdują się  m.in. w: CH Klif w Warszawie, CH Arkadia w Warszawie, CH Arkady Wrocławskie oraz w  Silesia City Center w Katowicach.

Od swojego powstania w 1869 roku do 1992 roku firma posiadała jedną cukiernię (przed II Wojną Światową również kawiarnię) z pracownią na zapleczu zlokalizowaną w historycznej siedzibie przy ul. Nowy Świat 35 w Warszawie. W latach 1990–2008 firma rozwinęła się z jednej cukierni do dziesięciu cukierni własnych, dwóch sklepów delikatesowych i trzech kawiarni-restauracji w Warszawie oraz cukierni w sieci franchisingu. Personel firmy wzrósł z 40-tu osób do około 230, a powierzchnia zaplecza produkcyjnego ze 150 mkw. do 1800 mkw. Lista produktów znajdujących się w stałej sprzedaży powiększyła się o kilkadziesiąt nowości. Firma posiada także sklep internetowy.