W Dzierżoniowie powstać ma centrum handlowe

Przy skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Kopernika w Dzierżoniowie powstanie kolejna galeria handlowa. Obiekt będzie miał 16 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Komercjalizacja budynku, którego inwestorem jest firma Savi Sławomir Kuran, ruszyła z początkiem 2012 roku. Termin oddania obiektu do użytku przewidziany jest na IV kwartał 2013 roku. 

Za projekt obiektu odpowiada Pracownia Projektowania i Usług Inwestycyjnych Alfa. Obecnie dobiegają końca rozmowy administracyjne. W ciągu miesiąca zostanie wybrany wykonawca. Zarządca obiektu zostanie wybrany w późniejszym terminie. Za komercjalizację galerii odpowiada Mallson Property Group. Proces komercjalizacji został już rozpoczęty.

Poprzemysłowy teren, na którym kiedyś znajdowała się fabryka włókiennicza ma zamienić się w kompleks handlowo-usługowy z częścią rozrywkową o powierzchni całkowitej 18 tys. mkw. Inwestor planuje budowę galerii, w której znajdzie się market spożywczy o powierzchni około 1200 mkw. W kompleksie znajdą się oprócz sklepów, także lodowisko dla dzieci, centrum sportowe i rozbudowana strefa foodocourt. Łączna powierzchnia handlowa to 16 tys. mkw. Przy galerii powstanie 330 miejsc parkingowych. 

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu ul. Batalionów Chłopskich i Kopernika powstanie dwupasmowe rondo ułatwiajace dojazd do galerii. Sławomir Kuran jest także właścicielem usytuowanego przy tej samej ulicy części byłego biurowca Silesiany, który przeznaczono do wyburzenia, by budynek nie zasłaniał widoku na galerię. Sławomir Kuran jest także inwestorem innych realizowanych galerii handlowych usytuowanych w Żyrardowie oraz w Olkuszu.