Wizualizacja Bramy Pomorza

Obecnie najbardziej zaawansowane są inwestycje spółki w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna oraz Kielcach i Duchnowie. Firma analizuje kolejne lokalizacje dla swych obiektów, między innymi w Lublinie, Siedlcach i Gliwicach oraz negocjuje przejęcia czterech gotowych projektów komercyjnych.

W najbliższych latach Rank Progress SA planuje wybudować kilkanaście obiektów handlowych, na terenie całej Polski. Celem spółki nadal pozostają mniejsze i średnie miasta. W Chojnicach, liczących blisko 40 tys. mieszkańców, położonych w odległości ponad 100 km od Słupska i ok. 90 km od Bydgoszczy, ma powstać centrum regionalne Brama Pomorza. Inwestor jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy.

Wielkopowierzchniowe centrum o charakterze regionalnym ma powstać też w Duchnowie, w gminie Wiązowna, 25 km od Warszawy. Zabezpieczony jest już teren pod inwestycję i trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego.

W liczącym niecałe 100 tys. mieszkańców Grudziądzu spółka Rank Progress planuje z kolei budowę parku handlowego. Firma zabezpieczyła teren oraz opracowała koncepcję architektoniczną obiektu. Zajmie on powierzchnię 6 tys. mkw., a handel odbywać się będzie na 5,4 tys. mkw.

Podobna inwestycja planowana jest w Miejscu Piastowym k. Krosna. Retail park ma powstać na liczącej ponad 5 ha działce, w sąsiedztwie już istniejącego marketu OBI, wybudowanego na zlecenie operatora przez Rank Progress. Powierzchnia całkowita obiektu to 5 tys. mkw.

W Kielcach natomiast Rank Progress zapowiedział realizację centrum regionalnego o powierzchni całkowitej 116 tys. mkw.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.