Centrum Handlowe Kragujevac Plaza w Serbii

Kragujevac Plaza to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe zrealizowane przez Plaza Centers w Serbii. Galeria została otwarta w marcu 2012. Grupa planuje jeszcze w przyszłości zbudować dwa obiekty handlowe w Belgradzie. Jedna z nich to centrum handlowe, a druga – centrum hotelowo-biznesowe.

Centrum Handlowe Kragujevac ma 22 tys. mkw. powierzchni handlowej i jest skomercjalizowane w 95 procentach. Galeria handlowa znajduje się rejonie, który zamieszkuje około 590 tys. mieszkańców,  30 minut jazdy samochodem od centrum.

Powierzchnia całkowita  budynku wynosi 65 tys. mkw. Na dwóch poziomach działa 110 sklepów, 6-salowe kino, a także strefa food cort na 350 miejsc. Klienci mają do dyspozycji parking, który może pomieścić 650 samochodów. Centrum handlowe zlokalizowane jest w Kragujevacu – czwartym co do wielkości mieście serbskim, znajdującym się nieco ponad 100 km od Belgradu.

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r., koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Łotwie, Bułgarii, Serbii, Grecji oraz w Indiach. Od 2010 Plaza Centers N.V. inwestuje także w USA. Plaza Centers zrealizowała już ponad 30 projektów w regionie CEE, w tym 10 w Polsce.