Wizualizacja galerii Atrium Felicity

Atrium Real Estate prowadzi ostateczną fazę przygotowań do budowy centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie, o powierzchni najmu 74 tys. mkw. Prace mają zostać rozpoczęte jeszcze w 2012 roku. Spółka Atrium Real Estate poinformowała redakcję Retailnet.pl, że uzyskała już dla obiektu decyzję środowiskową.

Centrum Handlowe Atrium Felicity będzie zlokalizowane we wschodniej części Lublina, przy jego głównej arterii komunikacyjnej. Położenie przy Al. Witosa i ul. Grygowej zapewnia doskonałą ekspozycję obiektu i dogodny dojazd z centrum miasta i okolic. Felicity obejmie swym zasięgiem ok. 470 tys. mieszkańców.

W lubelskim centrum handlowym znajdzie się miejsce dla 130 sklepów. Na liście najemców są m.in. Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, Pull&Bear, Oysho, Zara Home, H&M, Smyk Megastore, New Yorker, Intersport, Reserved, Mohito, House, Cropp, Home & you, Cubus. Na terenie CH Atrium Felicity będzie też działać hipermarket spożywczy, który zajmie ok. 20 tys. mkw. powierzchni oraz market budowlany z centrum ogrodowym. Komercjalizacją powierzchni w Atrium Felicity zajmuje się międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Atrium European Real Estate Limited  to wiodąca firma na rynku nieruchomości zajmującą się, przede wszystkim, inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Zgodnie ze stanem na 31 grudnia 2011 r. grupa jest właścicielem 155 centrów handlowych o wartości rynkowej 2,1 mld euro na terenie ośmiu krajów o łącznej wielkości powierzchni  najmu brutto 1,2 mln mkw., przy komercjalizacji na poziomie 97,3 proc.

Pod względem lokalizacji geograficznych spółka skupia swoją działalność w Polsce,  Republice Czeskiej, na Słowacji i w Rosji. Jest obecna również na Węgrzech, w Rumunii, na Słowacji i Łotwie. Poza tym, posiada portfel deweloperski, którego wartość rynkowa na dzień 31 grudnia 2011 roku. wynosi 587,4 mln euro.