Wizualizacja Galerii Dzierżoniów

Galeria Dzierżoniów to projekt zlokalizowany w centrum Dzierżoniowa przy ulicu Prochowej na terenie po byłym dworcu PKS. Inwestorem jest spółka Biuro Inwestycji Kapitałowych. Projekt usytuowany będzie w pobliżu  rynku i miejskiej starówki. Galeria ma być obiektem dwukondygnacyjnym  z bezpośrednim dostępem dla klientów na obydwie kondygnacje. Do galerii ma być  dobry dojazd z planowanego,  nowego ronda przy ul. Kopernika-Batalionów Chłopskich.

Powierzchnia całkowita Galerii Dzierżoniów wyniesie 6900 mkw. Z kolei powierzchnia przeznaczona pod najem ma zajmować 5 tys. mkw. Dla klientów powstanie 105 miejsc parkingowych.

Generalny wykonawca obiektu zostanie wybrany w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. Także firma zarządzająca zostanie wyłoniona w dalszym etapie prac. Projekt galerii przygotowała pracownia Arkus z Gliwic, która do tej pory projektowała m.in. CH Agora w Bytomiu i CH Forum w Gliwicach.
Za komercjalizację galerii odpowiedzialna jest firma Retail Concept z Warszawy. Termin oddania centrum handlowego do użytku przewidziany jest na trzeci kwartał 2013 roku.

Firma Biuro Inwestycji Kapitałowych SA z siedzibą w Krakowie została założona w 1996 roku. Od 2000 roku funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizując się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Począwszy od 2010 roku spółka w ramach ekspansji rozpoczęła zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych inwestując w obiekty handlowe oraz medyczne. Spółka do tej pory zrealizowała inwestycje w następujących lokalizacjach: Kraków, Ożarów Mazowiecki, Pruszcz Gdański, Sosnowiec, Chorzów, Puławy. Nieruchomości, które tam powstały dysponują prawie 85 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. BIK poza realizowaniem obiektów komercyjnych pod wynajem proponuje również usługi w zakresie Zastępstwa Inwestycyjnego przy realizowaniu inwestycji o charakterze komercyjnym. Ponadto spółka świadczy usługi Zarządzania Nieruchomościami Komercyjnymi na etapie realizacji inwestycji oraz w trakcie funkcjonowania obiektu.