Salon 5.10.15 w nowej aranżacji

Spółka Komex właściciel marki 5.10.15., w 2011 roku otworzyła 9 nowych sklepów własnych i 28 sklepów franczyzowych. W planach na następne lata jest systematyczny rozwój sieci przede wszystkim za pomocą franczyzy.Sieć sklepów 5.10.15. to w chwili obecnej 187 punktów sprzedaży.

– Dobre wyniki osiągane przez sklepy franczyzowe oraz ograniczenie podaży lokali w dużych miastach powoduje, że w naturalny sposób nasze zainteresowanie kieruje się w stronę mniejszych miast, gdzie nasza sieć ma jeszcze bardzo duży potencjał rozwoju. Sieć sklepów partnerskich rozrasta się w tempie ekspresowym, jest to już 59 sklepów i w ciągu tego roku planujemy otwierać 1-2 sklepy tygodniowo – podkreśla Paweł Okpisz, manager ds. franczyzy.

Spółka posiada również 7 sklepów w Arabii Saudyjskiej, a w najbliższym czasie chce skupiać się na ekspansji poza wschodnie granice naszego kraju.

– Cały czas poszukujemy nowych partnerów i lokalizacji w miastach już od 15 tys. mieszkańców. Obecnie w ciągu jednego miesiąca otwieramy nawet 5 nowych sklepów pod szyldem 5.10.15. Najbliższe otwarcia (jeszcze w maju) planujemy w takich miejscowościach jak: Żywiec, Skierniewice, Busko-Zdrój, Mielec czy Jastrzębie-Zdrój – dodaje Paweł Okpisz. Przekazujemy cały niezbędny know-how i pomagamy w ocenie każdej lokalizacji pod kątem opłacalności inwestycji. Brak doświadczenia biznesowego czy handlowego nie jest więc żadną przeszkodą.

5.10.15. jest jedną z marek projektujących i sprzedających ubranka, obuwie i akcesoria dla dzieci w Polsce. Produkty sprzedawane w sieci sklepów 5.10.15. projektowane są z myślą o dzieciach w wieku od 0 do 12 roku życia. Ubranka dla niemowląt, przedszkolaków czy uczniów szkół podstawowych można kupić w ponad 180 sklepach 5.10.15. na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym www.51015kids.eu.

Oprócz sklepów tradycyjnych, firma prowadzi także sprzedaż przez Internet, za pośrednictwem swojej strony internetowej www.51015kids.eu, poprzez którą użytkownicy sieci mogą nabyć nie tylko ubranka 5.10.15., ale także akcesoria i dodatki uzupełniające ofertę sieci. Sprzedaż produktów za pośrednictwem internetu stanowi dodatkowy kanał dystrybucyjny firmy. Komex uruchomił własny sklep internetowy w sierpniu 2011 roku. W esklepie klienci mogą zapoznać się z całą aktualną kolekcją, ale również mogą kupić przecenione ubranka z poprzednich sezonów.