Wizualizacja Galerii MM

Inwestor Galerii MM w Poznaniu podpisał umowę najmu z włoską siecią oferującą kosmetyki Dr Tafii. Ponadto w poznańskiej galerii znajdzie się market Lidl, sklep Cubus, a także drogeria Hebe. W strefie restauracyjnej  będą mieścić się trzy kawiarnie, w tym  Sturbucks, a na wyższych kondygnacjach food court z restauracjami.

Komercjalizacją galerii zajmuje się specjalny zespół powołany przez inwestora – Galeria MM SPV Sp. z o.o., który współpracuje z biurami nieruchomości. Obecnie wynajęto około 60 proc. powierzchni.

Galeria MM powstanie w miejscu dawnego Pasażu MM, na narożniku ulic Św. Marcin i Alei Marcinkowskiego. Galeria MM będzie miała pięć kondygnacji nadziemnych oraz cztery podziemne. Powierzchnia całkowita wyniesie 35 tys. mkw., z czego dla najemców przewidziano nieco ponad 16 tys. mkw. Łącznie w galerii zaplanowano 71 punktów handlowo-usługowych  oraz gastronomicznych, które ulokowane zostaną na poziomie – 1, parterze oraz piętrze pierwszym i drugim. Kondygnacje -2 i -3, posłużą jako parkingi dla 280 samochodów. Na najwyższym piętrze zaplanowano powierzchnię biurową. Przewidywany termin otwarcia Galerii MM to listopad 2012 roku.

– Obecnie trwają intensywne prace przy elewacji obiektu. Planujemy, że uda się je zakończyć na początku sierpnia 2012 roku – mówi Ryszard Szulc prezes zarządu spółki Galeria MM SPV sp. z o.o.

Inwestorem jest spółka Galeria MM SPV, której udziałowcami są: Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji, Galeria Poznań MM oraz ATANER Sp. z o.o. – wiodący poznański deweloper, który jest głównym udziałowcem i jednocześnie realizatorem całego przedsięwzięcia. Przewidywany koszt inwestycji to około 150 mln złotych.

Projekt budynku powstał w poznańskiej pracowni Studio ADS, znanej z takich projektów jak Stary Browar w Poznaniu, Port Lotniczy Ławica w Poznaniu czy Galeria Handlowa Cuprum Arena w Lubinie.