dr Neil Blake

Dr Neil Blake został w CBRE dyrektorem działu badań rynku na region Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Dr Blake pracował poprzednio w Oxford Economics, gdzie pełnił funkcję dyrektora działu analiz ekonomicznych i był odpowiedzialny za analizy miast na całym świecie, nieruchomości komercyjnych, rynku mieszkaniowego i handlowego, jak również globalne badania makroekonomiczne i analizy sektora finansowego. Przed podjęciem pracy w Oxford Economics w 2008 roku, dr Blake był dyrektorem Business Strategies Limited, który stał się częścią Experian w 2002 roku.

W trakcie swojej kariery zawodowej, Neil Blake współpracował z klientami z sektora prywatnego i publicznego działających na rynku nieruchomości, w tym m.in. Henderson Global Investors, Bouwfonds REIM, BNP Paribas, IPD.

W CBRE dr Blake będzie odpowiedzialny za zespoły działu badań rynku w regionie EMEA, jak również departament badań w Wielkiej Brytanii z siedzibą w Henrietta House w Londynie. Neil Blake oficjalnie obejmie stanowisko w sierpniu 2012 r.

Neil Blake jest doktorem ekonomii i historii ekonomii. Tytuły naukowe uzyskał na University of York. Jest autorem znaczącej liczby publikacji o tematyce ekonomicznej i nieruchomościowej.