Pierwszy salon W.Kruk w nowej aranżacji mieści się w Sadyba Best Mall

Vistula Group, która jest właścicielem sieci salonów jubilerskich W.Kruk planuje do końca 2014 roku mieć 100 punktów na terenie kraju. W maju 2012 roku spółka uruchomiła 78. sklep marki w Galerii Korona Kielce. Salon został zrealizowany według nowego projektu. Lokal zajmuje powierzchnię 58 mkw. i znajduje się na – 1 piętrze galerii. To drugi sklep marki W.Kruk w kieleckim centrum handlowym po Galerii Echo .

Spółka od kwietnia 2012 roku zmienia wystrój salonów W.Kruk poprzez nową kolorystkę i układ wyposażenia. Pierwszy punkt sieci w nowej aranżacji zlokalizowany został w galerii Sadyba Best Mall.

W 2011 roku uruchomiono 12 salonów marki W.Kruk o łącznej powierzchni około 650 mkw. Jednocześnie w tym okresie zamknięto trzy nierentowne sklepy o łącznej powierzchni ok. 400 mkw. Sieć marki składa się głównie z salonów zlokalizowanych w centrach handlowych, a także otwierane są wyspy.

W.Kruk to najstarsza firma jubilerska w Polsce – jej korzenie sięgają 1840 roku. W sklepach do niej należących oprócz biżuterii można znaleźć znane marki zegarków, takie jak Rolex (jedyny przedstawiciel na Polskę), Omega, czy Longines. Firma wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Vistula Group SA która powstała w 2008 roku Posiada ona cztery ekskluzywne marki: Wólczankę, Deni Cler, Vistula i W.Kruk. Obecnie w sieci znajduje się 78 salonów.