Wizualizacja Galerii Dzierżoniow

W Dzierżoniowie w województwie dolnośląskim będzie budowana Galeria Dzierżoniów. Obiekt o powierzchni handlowej ponad 5 tys. mkw. powstanie przy skrzyżowaniu ul. Batalionów Chłopskich oraz ul. Prochowej. Będzie to  pierwszy w mieście nowoczesny obiekt handlowy.

Rozpoczęcie prac budowalnych planowane jest na III kwartał 2012 roku. Otwarcie Galerii Dzierżoniów ma nastąpić rok później, w III kwartale 2013 roku.

– Doskonała lokalizacja w centrum miasta, przy głównym skrzyżowaniu, i duży potencjał samej miejscowości – te elementy przesądziły o zakupie działki i decyzji o budowie w tym miejscu centrum handlowego – mówi Mirosław Koszany, prezes Zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych, inwestora obiektu.

Biuro Inwestycji Kapitałowych SA z siedzibą w Krakowie istnieje na polskim rynku od 1996 roku. Dotąd spółka specjalizowała się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. W swoim portfolio ma projekty zrealizowane m.in. w Krakowie, Pruszczu Gdańskim oraz uhonorowane nagrodą Budowa Roku 2003, Centrum Logistyczne Ożarów Mazowiecki. Od dwóch lat, w ramach ekspansji, inwestuje również w obiekty handlowe, m.in. park handlowy w Puławach.

Koncepcję architektoniczną Galerii Dzierżoniów przygotowało biuro Bose International, za projekt budowalny odpowiada zaś Biuro ArKuS. Obiekt będzie miał powierzchnię ponad 5 tys. mkw., na której znajdzie się ok. 25 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów będzie ok. 120 miejsc parkingowych.

Agencją komercjalizującą projekt jest Retail Concept.