Galeria Tęcza w Kaliszu

Według raportu firmy Jones Lang LaSalle, sprzedaż Galerii Tęcza w Kaliszu przez Rank Progress SA to jedna z trzech największych transakcji na rynku nieruchomości handlowych w Polsce w I kwartale 2012 roku. Wartość sprzedaży wyniosła 37 mln euro netto.

Grupa Kapitałowa Rank Progress SA zawarła umowę sprzedaży kaliskiej Galerii Tęcza z jedną z firm
z portfela funduszy Blackstone Real Estate 8 lutego 2012. Obiekt, otwarty 22 października 2011 roku, został zrealizowany za ok. 111,5 mln zł. Kwota transakcji to 37 mln euro netto. Tylko po miesiącu funkcjonowania galerię odwiedziło pół miliona klientów.

Transakcja sprzedaży Galerii Tęcza była kolejną dużą umową sfinalizowaną przez Rank Progress
w ostatnim roku działalności. Całkowita wartość sprzedanych w tym okresie przez legnicką firmę nieruchomości wyniosła ponad 580 mln zł. Największy przychód zapewniła spółce dotychczas sprzedaż Galerii Twierdza w Zamościu. Wartość tej umowy to 44 mln euro netto.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.