Galeria Krakowska

W 2011 roku Galerię Krakowską w Krakowie odwiedziło łącznie 38 milionów klientów. Każdego roku w centrum handlowym robi zakupy coraz więcej osób. Dla porównania galeria w 2010 roku zanotowała 36,8 mln. odwiedzin, a w 2009 roku 34,9 mln. klientów.

– Staramy się by nasza oferta była jak najbardziej atrakcyjna dla klientów i cieszy nas to, że doceniają oni nasze starania – mówi Ryszard Wysokiński, dyrektor Galerii Krakowskiej. – Według ostatnich obliczeń każdego dnia nasze centrum handlowe odwiedza średnio 107 tysięcy klientów. To jest naprawdę duży powód do dumy. 

Obszar oddziaływania Galerii Krakowskiej obejmuje ponad 1,3 mln. mieszkańców woj. małopolskiego. Łączna powierzchnia 270 punktów handlowych wynosi 60 tys. mkw., a także 4,5 tys. mkw. powierzchni biurowych.

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku. Zbudowana i prowadzona przez firmę ECE Projektmanagement Polska łączy tradycję ze współczesnością. Galeria położona jest w samym sercu Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego. Galeria ma świetne połączenie z dworcem głównym PKP i autobusowym, z linią komunikacji miejskiej, z portem lotniczym Balice oraz największym parkingiem w centrum.

Firma ECE Projektmanagement Polska została założona w 1997 r. Od ponad 10 lat ECE stale rozwija działalność w Polsce. Zespół pracowników w głównym biurze i w galeriach handlowych ECE dba o rozwój i planowanie nowych projektów oraz zajmuje się wynajmem, zarządzaniem i marketingiem dla centrów handlowych ECE. Obecnie ECE Polska zarządza sześcioma galeriami handlowymi: we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Szczecinie.