Wizualicacja centrum handlowego w Łomiankach

Ghelamco Poland chce zbudować pod Warszawą centrum handlowe.  Projekt – jak podaje inwestor w komunikacie- bazuje na koncepcji lokalnego ośrodka usług, handlu i rekreacji. Obiekt ma mieć ok 12 tys. mkw. i stanowić alternatywę dla typowych, wielkoformatowych centrów handlowych. Cechą charakterystyczną obiektu będzie to, że do każdego zlokalizowanego w nim sklepu czy punktu usługowego będzie można wejść oddzielnym wejściem, bezpośrednio z ulicy. Za projekt odpowiada firma architektoniczna Arch Magic

Ghelamco informuje, że  planuje zrealizować w Łomiankach dyskretny i w pełni dostosowany do otoczenia projekt na terenie dawnych Zakładów Drzewnych. Mimo że studium zagospodarowania przestrzeni i warunki zabudowy w tych okolicach dopuszczają zabudowę o trzykrotnie większej powierzchni i większej ilości kondygnacji Łomianki Park ma mieć zabudowę niską, maksymalnie dwukondygnacyjną.  

Kontekstem dla planowanej w Łomiankach inwestycji jest istniejąca aktualnie na działce dawnych
Zakładów Drzewnych chaotyczna zabudowa przemysłowa. Działka należy do prywatnego właściciela i
od ponad 50 lat ma charakter typowo przemysłowy. Inwestycja Ghelamco zakłada likwidację aktualnej zabudowy oraz funkcji przemysłowej na tym terenie.

Najemcami  Łomianki Park maja być głównie lokalni przedsiębiorcy. Część powierzchni w obiekcie zostanie podzielona i odpowiednio dostosowana do ich potrzeb, także  tych przedsiębiorców, którzy poszukują lokali o mniejszej powierzchni.

-Po prezentacji projektu do inwestora już zgłaszają się pierwsi chętni przedsiębiorcy oraz handlowcy z Łomianek zainteresowani otwarciem swoich nowych punktów w planowanej inwestycji- podaje Ghelamco w komunikacie.

Droga dojazdowa do inwestycji planowane jest od strony ulicy Warszawskiej, którą inwestor planuje
poszerzyć i zmodernizować, podobnie jak ulicę Lwowską. Wszystkie aspekty związane z komunikacją w okolicach inwestycji zostały zaplanowane tak, by dojazd do obiektu była drożny i dogodny dla wszystkich mieszkańców przyległych terenów.

Ghelamco Poland sp. z o.o. to deweloper i generalny wykonawca działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Firma specjalizuje się w budowie nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych. Firma realizuje też, pod marką Ghelamco Residential, projekty mieszkaniowe. Przez 21 lat, oddała do użytku ponad 390 tys. mkw.  biur i magazynów. Właścicielem polskiej spółki jest Hanseta Holdings  Limited.