Katarzyna Cyz, CEO Atrium Poland Real Estate

Atrium Real Estate przygotowuje do  otwarcia druga część Galerii Mosty w Płocku. Obiekt zostanie powiększony o ponad 7,5 tys. mkw. powierzchni najmu brutto. Dotychczas do dyspozycji najemców i klientów dostępny był tylko parter obiektu. Teraz zostanie uruchomione pierwsze piętro. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl nastąpi to w III kwartale 2012 roku.

Centrum handlowe Atrium Mosty położone jest przy ul. Tysiąclecia 2a w centrum Płocka w miejscu Przedsiębiorstwa Robót Mostowych. Galeria została uruchomiona pod koniec 2010 roku. Obiekt obbefcnie dysponuje ponad 10,7 tys. mkw. powierzchni najmu oraz 659 miejscami parkingowymi. Obecnie w Atrium Mosty mieści się 37 lokali w których otworzyły swoje sklepy znane marki m.in. Media Expert, Reserved, Cropp Town, House, Deichmann, Rossmann, Camaieu, Sportodrom, Empik, CCC, czy supermarket Piotr i Paweł.

Obecnie Atrium posiada w Polsce 20 działających centrów handlowych o wartości rynkowej na koniec 2011 r. w wysokości 986 mln euro. Aktywa te obejmują około 374,1 tys. mkw. powierzchni najmu brutto i w trakcie 2011 roku wygenerowały 64,1 mln euro dochodu brutto. W skład portfela Atrium wchodzą  m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Atrium Mosty w Płocku, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Molo w Szczecinie oraz Atrium Koszalin.

Atrium European Real Estate Limited to wiodąca firma na rynku nieruchomości zajmującą się, przede wszystkim, inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zarządzaniem nimi i ich rozwojem.