Witryna salonu Geox w centrum handlowym

Firma Geox produkująca i sprzedająca obuwie damskie, męskie i dziecięce otworzyła nowy salon na parterze w warszawskim Centrum Handlowym Promenada. Sklep prowadzony jest, podobnie jak wszystkie salony w Polsce, na zasadach franchisingu i zajmuje 120 mkw. powierzchni.

Geox Poland sp. z o.o. planuje otwarcie w Polsce jeszcze 20 nowych sklepów w centrach handlowych. Plan ma zostać zrealizowany do 2014 roku. Obecnie marka posiada w kraju 11 salonów regularnych i 3 outletowe. Znajdują się one m.in. w: łódzkiej Manufakturze, poznańskim King Cross Marcelin i Malcie, bydgoskim Focus Mall, szczecińskiej Galerii Kaskada, katowickim CH 3 Stawy i Silesia City Center, kieleckiej Galerii Echo, centrach outletowych w Piasecznie czy Gdańsku.

Firma Geox należąca do Geox S.p.A. powstała na początku lat 90 tych w północno-wschodnich Włoszech. Specjalizuje sie w produkcji oddychającego obuwia i odzieży. Technologia wymyślona przez Maria Moretti Polegato jest dziś opatentowana i chroniona znakiem towarowym Geox. Marka jest obecna w ponad 100 krajach świata i posiada ponad 1200 salonów firmowych. Firma oprócz salonów firmowych ma mocno rozbudowaną sieć franczyzobiorców.