Wizualizacja Łódź Plaza

Plaza Centers realizuje swój kolejny projekt, centrum Łódź Plaza. Docelowo, w nowym obiekcie znajdzie się około 120 sklepów, supermarket oraz rozbudowana część rozrywkowa – wielosalowe kino oraz park rozrywki i gier. Otwarcie Łódź Plaza planowane jest na 2014 rok.

Na terenie dawnej fabryki Fakora powstanie obiekt łączący w sobie elementy  charakterystycznej dla Łodzi, pofabrycznej architektury z nowoczesnym stylem projektowania. Plaza Centers zachowa zabytkowe fragmenty konstrukcji żelbetowej w dawnej odlewni komin, portiernię oraz wieżę ciśnień. Te historyczne elementy staną się integralną częścią projektu. Firma ma doświadczenie w realizacji projektów z zachowaniem zabytkowej zabudowy – w Suwałkach oddała do użytku centrum, na terenie którego pozostawiono historyczny, carski areszt.

Inwestor na lokalizację nowego projektu – wybrał tereny osiedli mieszkaniowych południowej Łodzi. Dotychczasowe inwestycje handlowe w mieście omijały jego południową część z dużymi osiedlami mieszkaniowymi i bardzo dobrą infrastrukturą drogową. Ulica Rzgowska, przy której powstanie centrum jest jednym z najważniejszych w mieście arterii komunikacyjnych łączących centrum miasta z wylotem w kierunku Katowic i Krakowa. W odległości 30 minut jazdy samochodem jest Piotrków Trybunalski, niewiele dalej Bełchatów i Tomaszów Mazowiecki. Co więcej, południowe okolice Łodzi stały się w ciągu ostatnich kilku lat gęsto zatrudnionym przedmieściem, gdzie przeprowadza się coraz więcej zamożniejszych Łodzian. Jak dotąd nie było dla nich wygodnej i nowoczesnej oferty handlowej – Łódź Plaza zamierza to zmienić.

Centrum Łódź Plaza ma mieć ok. 42 tys. mkw. powierzchni handlowej pod wynajem, parking na 1000 samochodów W nowym obiekcie powstanie około 120 sklepów polskich i międzynarodowych marek, supermarket, strefa gastronomiczna i usługowa oraz rozbudowana część rozrywkowa – charakterystyczny element wszystkich inwestycji Plaza Centers. Oprócz 10 – salowego kina Cinema City łodzianie będą mogli spędzić czas w parku gier i rozrywek Fantasy Park.

Łódzka inwestycja będzie 11 – tym projektem realizowanych przez Plaza Centers w Polsce. W trakcie 11 lat swojej działalności w Polsce inwestor zaprojektował, stworzył i oddał do użytku 10 obiektów, w tym centra w Warszawie, Poznaniu i Krakowie oraz mniejszych miastach takich jak Zgorzelec i Suwałki. Ostatnim przedsięwzięciem dewelopera było centrum Toruń Plaza – otwarte w listopadzie ubiegłego roku.

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 roku, koncentruje się na szybko  rozwijających się rynkach m.in.: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, Grecja oraz Indie. Plaza Centers zrealizowała już 33 projekty, a. kolejne 30 jest w trakcie realizacji.  Od listopada 2006 Plaza Centers N.V. jest notowana na giełdzie w Londynie, a od października 2007 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.