Wizualizacja Placu Unii

W gronie najemców Galerii Miejskiej – cześci handlowej Placu Unii znajdują się m.in.: Supersam, Zara, Massimo Dutti, Bank ING, Vistula & Wólczanka, W. Kruk, Cubus czy Deni Cler. Ta część obiektu oferuje do wynajecia 15,5 tys. mkw.  Na półtora roku przed oddaniem inwestycji do użytku 65 proc. powierzchni handlowej jest skomercjalizowane. Inwestycja oferuje ponadto 41,3 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A+. 

Plac Unii, projekt Grupy Liebrecht & wooD, to kompleks biurowy połączony z galerią handlową, zlokalizowany na styku Śródmieścia i Mokotowa w Warszawie. 

Projekt Placu Unii został opracowany przez  pracownię APA Kuryłowicz & Associates, pod przewodnictwem  profesora Stefana Kuryłowicza. Budynek zostanie oddany do użytku w 2013 roku. Plac Unii jest realizowany przez Grupę Liebrecht & wooD (inwestor większościowy) wspólnie z BBI Development NFI SA.

Firma należąca do Grupy Liebrecht & wood, europejskiej spółki deweloperskiej, realizującej od ponad 20 lat projekty na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Liebrecht & wooD zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, od koncepcji po zarządzanie obiektem.

BBI Development NFI SA jest polską spółką publiczną, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. BBI Development realizuje projekty głównie w Warszawie. Wspólnie z WSS Społem Śródmieście w miejscu obecnego domu handlowego Sezam realizować będzie projekt Nowy Sezam – obiekt biurowo-handlowy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.