Plac zabaw Kinderplaneta

Rada miejska w Chełmie zamierza zmienić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Lubelskiej i Trubakowskiej, gdzie przed laty funkcjonował Stadion Gwardii. Na 1,5 hektarowej działce będzie mogła powstać galeria handlowa oraz aqapark.

Uchwalony przed dwoma laty miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę w tym miejscu hotelu. Zainteresowanie taką inwestycją wyrażała duża ogólnopolska siec hotelowa, która z powodu trudności finansowych ostatecznie zrezygnowała z planów. Miasto postanowiło w tym miejscu wybudować aquapark wraz z centrum handlowym.

Zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego radni Chełma zajmą się na najbliższej sesji Rady Miasta. Mają też przyjąć  uchwałę dotyczącą  przeznaczenia środków finansowych z tegorocznego budżetu na opracowanie projektu aquaparku.

– Szacujemy, że dokumentacja kosztować może kilkaset tysięcy złotych, a koszt realizacji pomiędzy 30 a 40 milionów – mówi prezydent miasta Agata Fisz – Zainteresowanie inwestycją wyraziło już kilka instytucji finansowych. Będziemy z nimi prowadzić rozmowy.

Obiekty zostaną wybudowane na powierzchni 15 tys. mkw. 2-kondygnacyjny aquapark ma znajdować się na powierzchni 3,5 tys. mkw. Miasto spodziewa się ofert inwestorów chcących wybudować na działce kilkukondygnacyjną galerię handlową o powierzchni najmu od kilku do kilkunastu tysięcy mkw.

– Liczymy na to, że w pierwszych miesiącach 2013 roku będziemy mieć już pozwolenie na budowę, a prace rozpoczną się nawet na przyszłoroczną wiosnę – mówi Agata Fisz – Bez dokładnego projektu ciężko jednak oszacować zakres prac i czas potrzebny na ukończenie inwestycji. Sądzę, że może ona potrwać około 2 lat.

W raporcie Jones Lang LaSalle Chełm jest wymieniany w gronie polskich miast,  w których brakuje wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.