Salon Ryłko w Gemini Parka Bielsko-Biała

Ski Team został kolejnym najemcą w Futura Park Kraków. Będzie to pierwszy regularny sklep sportowy Ski Team, działający w parku handlowym należącym do Neinver Polska. Nowy salon zostanie otwarty w sierpniu 2012 roku.

– Po raz pierwszy w naszym obiekcie powstaje regularny sklep Ski Team. Współpracujemy z tą siecią od 2006 roku, dotychczas Ski Team działał w naszych centrach typu outlet w formule wyprzedażowej – przypomina Agata Brzezińska, dyrektor ds. najmu Neinver Polska.

Nowy najemca zajmie 1038 mkw. na parterze parku handlowego jaki Neinver Polska wybudował w podkrakowskiej Modlniczce. Ski Team to sieć specjalistycznych sklepów narciarskich i snowboardowych.  Sprzedaje także rowery, sprzęt turystyczny oraz akcesoriów do biegania. Ski Team, oferujący produkty grup premium, koncentruje się w sezonie zimowym na sprzęcie narciarskim i snowboardowym oraz na odzieży, obuwiu i akcesoriach do uprawiania tych dyscyplin sportowych. W Futura Park Kraków salon sprzedaży wraz z centrum serwisowym wyposażonym w maszyny Reichmann będzie działał w sąsiedztwie takich marek jak Smyk Megastore, RTV Euro AGD, C&A, Super-Pharm, czy Alma.

Pierwszy sklep tej sieci o powierzchni blisko 500 mkw. powstał w Factory Ursus w Warszawie, drugi o powierzchni 260 mkw. w Factory Wrocław.

Futura Park Kraków jest obiektem łączącym w jednym budynku park handlowy o powierzchni 22 tys. mkw.. zlokalizowany na parterze, oraz  centrum outlet Factory – z ofertą 120 sklepów działających na identycznej powierzchni – funkcjonuje na pierwszym piętrze.  W parku handlowym znalazły się między innymi salon sieci Douglas, księgarnia Matras, a także sklepy firmowe Triumph, Deichmann oraz CCC. W centrum outlet są obecne marki takie jak Mango, Tommy Hilfiger, Benetton, Tatuum, Solar, Simple, Tom Tailor, Reserved, Vero Moda i Calzedonia. Za komercjalizację obiektu odpowiada inwestor i zarządca obiektu, firma Neinver.

W marcu 2012 roku Futura Park otrzymał certyfikat środowiskowy BREEAM. We wszystkich 10 kategoriach uzyskał ocenę bardzo dobrą, stając się pierwszym w Polsce obiektem handlowym, który przeszedł weryfikację BREEAM w dwuetapowym postępowaniu – na etapie projektu i po oddaniu do użytku.