Wizualizacja Sky Tower

Firma obuwnicza Wojas SA w maju uruchomiła swój 136 salon w Galerii Korona Kielce. W 2012 roku Wojas zamierza otworzyć od 7 do 10 nowych sklepów w Polsce. Ponadto w planach spółki jest stworzenie sieci ok. 30 salonów na terenie Ukrainy. W Kielcach funkcjonują już dwa sklepy Wojas, zaś w województwie świętokrzyskim cztery.

Salon Wojas w Galerii Korona jest czwartym punktem urządzony według nowego projektu, który charakteryzuje się jasnymi kolorami i wykończeniem z drewna dębowego. Dotychczas sklepy w nowej aranżacji uruchomiono w centrach handlowych: CH Janki, CH Wileńska oraz w galerii Twierdza Klodzko.

Wojas SA należy do największych polskich producentów obuwia. Zatrudnia prawie 1 tys. osób i dysponuje siecią 136 salonów firmowych. Ponad 20 proc. produkcji kierowanej jest na eksport m.in. do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Rosji i Irlandii.

W 2008 r. Wojas zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskane na rynku pieniądze spółka przeznaczyła na rozwój sieci sprzedaży. Dzieki temu w ciągu 3 lat liczba salonów Wojas niemal się podwoiła. Polska firma zainwestowała też w spółke Wojas Slovakia rozwijając sieć sprzedaży u naszego południowego sąsiada. Obecnie liczy ona 9 salonów.