Salon Wojas w Galerii Korona w Kielcach

28 marca 2012 roku Master Management Group, polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe, kupiła w Ełku działkę pod budowę centrum handlowego Brama Mazur. Działka o powierzchni 1,85 ha, zlokalizowana u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki, została zakupiona w drodze przetargu od Urzędu Miasta Ełku.

Master Management Group zamierza w najbliższych miesiącach złożyć wniosek o pozwolenie na budowę dwupoziomowego centrum handlowo-rozrywkowego o łącznej powierzchni najmu 16,25 tys. mkw. z parkingiem podziemnym na 600 miejsc.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się kupić tę atrakcyjną działkę w samym centrum Ełku. Przyglądaliśmy się jej od dawna ze względu na potencjał Ełku, w którym obecnie brakuje nowoczesnych przestrzeni komercyjnych. Rozmawiamy już z potencjalnymi najemcami, którzy są bardzo zainteresowani wejściem na ten nowy rynek – mówi Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

Brama Mazur będzie rodzinnym centrum handlowo-rozrywkowym, z galerią handlową, supermarketem i kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. Projekt obejmie rewitalizację przedwojennego magazynu wojskowego, który obecnie nie jest używany, a po przeprowadzeniu prac konserwatorsko-budowlanych stanie się częścią obiektu. W ramach projektu powstanie również miejski park o charakterze rekreacyjnym, dzięki czemu Brama Mazur stanie się atrakcyjnym miejscem spotkań dla mieszkańców Ełku i regionu. Planowane otwarcie obiektu przewidziane jest pod koniec 2013 roku.

Obecnie Master Management Group zarządza ponad 340 tys. mkw powierzchni handlowej w 16 miastach Polski, w tym: centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu, Galerią Pestka w Poznaniu, Galerią Victoria w Wałbrzychu, Galerią Orkana w Lublinie, centrum handlowym Rzeszów Plaza, Galerią Sieradzką, Parkiem Handlowym Eden w Zgorzelcu, Galerią Sandomierz, Galerią Twierdza w Zamościu, Galerią Twierdza Kłodzko, Wzorcownią Włocławek oraz Galerią Tęcza w Kaliszu. Master Management Group jest także deweloperem oddanej do użytku w 2009 roku Galerii Niwa w Oświęcimiu.