Wizualizacja Centrum Praskiego Koneser

Międzynarodowa firma Hines, prowadząca działalność na rynku nieruchomości zamknęła Hines Russian & Poland Fund (HRPF), który zainwestował ponad 720 mln euro na rosyjskim rynku nieruchomości komercyjnych i 180 mln euro w Polsce – poinformowała RIA Novosti.

Środki uzyskane z funduszu zostaną przeznaczone na sfinansowanie nowych projektów w sektorze handlu detalicznego w Rosji i Polsce.   W planach ma m.in.  budowę centrum outlet w Moskwie i Sankt Petersburgu oraz hipermarketów w Moskwie.

Hines to międzynarodowa firma deweloperska, doradcza i inwestycyjna działająca na rynkach nieruchomości Północnej i Południowej Ameryki, Europy oraz Azji. Zakres dotychczasowych realizacji zarówno ukończonych, prowadzonych, nabytych jak i zarządzanych to ponat 1 tys. inwestycji o łącznej powierzchni ponad 43 mln mkw. Dotyczy to powierzchni biurowych, biurowo-usługowych, przemysłowych, handlowych i mieszkaniowych, o wartości ponad 23 mld USD. Hines posiada biura w 108 miastach w 18 krajach na świecie. Biuro regionalne firmy Hines w Polsce założone zostało w 1997 roku.