Hines planuje inwestycje w polskie centra handlowe

Spółka Real Management SA jest w trakcie realizacji projektu budowy centrum handlowego typu strip mall w miejscowości Baniocha zlokalizowanej 15 km od Warszawy w powiecie piaseczyńskim. Centrum Cegielnia będzie dysponowało 13 tys. mkw. powierzchni całkowitej i około 7,7 tys. mkw. pow. handlowej.

Centrum Cegielnia to  parterowy park handlowy, którego głównymi najemcami będą operator DIY oraz supermarket. Wszystkie sklepy w obiekcie bedą miały witryny od strony parkingu i dojazdu. Dojazd dla dostawców powstanie od strony zaplecza obiektu.

Działka na której powstanie Centrum Cegielnia znajduje się przy drodze krajowej Nr 79 łączącej Piaseczno i Górę Kalwarię, na skrzyżowaniu z prowadzącą do Konstancina Jeziornej ulicą Graniczną. Na przeciwległym skrzyżowaniu znajduje się stacja benzynowa Orlen.

Komercjalizacją  i zarządzeniem nieruchomościa zajmuje się współinwestor,  Real Management SA. Planowany termin ukończenia tej inwestycji to 2013 rok.

Partnerem zarządzającym parku handlowego jest Peppercorn Properties sp. z o.o., firma deweloperska działająca wyłącznie na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Peppercorn Properties skoncentrowana jest na pozyskiwaniu gruntów pod inwestycje komercyjne oraz parki handlowe na terenie całej Polski. Firma zajmuje się zarządzaniem kilkoma projektami parków handlowych w Polsce, a także poszukuje możliwości dalszego rozwoju poprzez nowe inwestycje. Firma zarządzana jest przez grupę osób posiadających ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości.

Real Management jest deweloperem tego przedsięwzięcia oraz współinwestorem. Spółka zajmie się także komercjalizacją tego obiektu oraz administracją nieruchomości i jej sprzedażą. Koncepcja projektu Centrum Cegielnia została opracowana przez firmę WMA Architekci. Real Management SA działa od 2002 roku i zajmuje się realizacją projektów w obszarze branży deweloperskiej. Spółka była odpowiedzialna m.in. za transakcję zakupu, przeprowadzenie komercjalizacji i sprzedaż biurowca Antares zlokalizowanego w Warszawie na Górnym Mokotowie. Wartość przeprowadzonych i zrealizowanych dotychczas projektów przekracza 300 mln zł. Spółka informuje na swojej stronie internetowej, że planuje kontynuować działalność zarówno na rynku nieruchomości rezydencjalnych jak i komercyjnych.