Restauracja Nordsee

Spółka Victoria Sobol złożyła w Starostwie Powiatowym w Chojnicach projekt galerii wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę. -W związku z tym do połowy czerwca 2012 roku liczymy na otrzymanie pozwolenia – informuje przedstawiciel spółki Victoria Mariusz Sobol. 

Galeria Handlowa Victoria ma  powstać na terenie dawnych Zakładów Mięsnych. Będzie zlokalizowana w pobliżu miejskiego Starego Rynku, u zbiegu ulic Derdowskiego i Zielonej. W obiekcie przewidziano mieisce na sklepy ok. stu najemców. Znajdzie się tam też kino z czterema ekranami, kręgielnia, a także centrum medyczne. Powierzchnia handlowa (GLA) Galerii Victoria siegnie 16 tys. mkw. Dla klientów obiektu przewidziano zadaszony parking, który na dwóch piętrach pomieści ok. 360 samochodów.

Inwestorem obiektu jest  Victoria Sobol Spółka Komandytowo Akcyjna.

Chojnice to miasto powiatowe w północnej Polsce, na Kaszubach. Liczy ok. 40 tys. mieszkańców. W Chojnicach Rank Progress SA buduje centrum handlowe Brama Pomorza. Powstać ma tam też powstać trzeci obiekt handlowy, realizowana przez Gabi Meble sp. z o.o., Galeria Chojnicka.