Gemini Park Tarnów

Galeria Kujawska, której inwestorem jest ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. powstanie w Bydgoszczy przy ul. Wojska Polskiego. Obiekty będzie liczył około 48 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Otwarcie nowej galerii, jak dotąd największej z centrów wybudowanych przez ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o., jest zaplanowane na IV kwartał 2014 r. Nowy obiekt handlowy w Bydgoszczy pomieści ok. 180 lokali, będzie liczył ok. 48 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wynajmu. Budowa Galerii Kujawskiej ma ruszyć wiosną 2013. Koszt inwestycji szacowany jest na 170 mln euro. Będzie to obiekt łączący funkcje handlowo – usługowo – rozrywkowe.

Galeria Kujawska już w marcu 2011 uzyskała pozwolenie na przeprowadzenie prac rozbiórkowych. Całkowite usunięcie obiektów o łącznej kubaturze 185 tysięcy metrów sześciennych zlokalizowanych na terenie byłych zakładów graficznych ORTIS przy ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy zostało ukończone na początku roku 2012.  – Decyzja środowiskowa jest w przygotowaniu, spodziewamy się jej za kilka miesięcy. O pozwolenie na budowę planujemy wystąpić jesienią tego roku  – mówi Leszek Sikora, Dyrektor Działu Rozwoju, ECE Projektmanagement Polska.

ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. kontynuuje prace projektowe i  jednocześnie prowadzi komercjalizację nowego centrum handlowego, które funkcjonuje pod nazwą Galeria Kujawska.
Zainteresowanie wśród najemców możliwością współpracy z ECE Projektmanagement Polska przy kolejnym projekcie jest bardzo duże. – Sukcesy i doskonała współpraca najemców z ECE przy innych obiektach na terenie całego kraju wzmagają zainteresowanie naszym kolejnym centrum Galerią Kujawską w Bydgoszczy. Prace nad wynajmem powierzchni powinny rozpocząć się w połowie 2012 roku  – informuje Rafał Pruba, Dyrektor Działu Wynajmu, ECE Projektmanagement Polska.

Firma ECE działa jako deweloper i projektant dużych centrów handlowych, realizuje i wynajmuje swoje obiekty, a także zarządza nimi od 1965 roku. W 180 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 38 jako spółki Joint Venture z firmą METRO Properties prowadzone przez METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach blisko 15 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 4,4 miliona metrów kwadratowych osiąga obrót na poziomie 16 miliardów euro rocznie. Do centrów tych zaliczają się m. in. Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Altmarkt-Galerie w Dreźnie, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu, Thier-Galerie w Dortmundzie oraz Rhein-Galerie w Ludwigshafen. W Berlinie ECE zarządza m. in. galeriami Potsdamer Platz Arkaden, Gesundbrunnen-Center, Ring-Center i Linden Center jak również Eastgate.