Salon marki Pepco

Firma AmRest Coffee sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o., poinformowała o otwarciu nowej kawiarni  Starbucks we wrocławskim wieżowcu Sky Tower. Jest to piąty lokal sieci we Wrocławiu i 23. w Polsce.

W lokalu o powierzchni około 150 mkw. znajduje się 38 miejsc siedzących, zaś zewnętrzny ogródek zlokalizowany w galerii zajmuje około 50 mkw. i oferuje dodatkowe 30 miejsc. Są to przede wszystkim drewniane krzesła oraz kanapy.

– Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj świętować otwarcie kolejnej kawiarni Starbucks we Wrocławiu, tym razem w jednym z najwyższych budynków w Polsce. Wieżowiec Sky Tower to unikalna budowla, widoczna prawie z każdego punktu w mieście. Mamy nadzieję, że nasza nowa kawiarnia stanie się dla lokalnej społeczności – tutejszych mieszkańców oraz pracowników biur – równie wyjątkowym miejscem, co sam budynek, i że będą tu chętnie przychodzić, by odpocząć czy popracować przy kubku swojej ulubionej kawy –  powiedziała Izabela Winsztal, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

– Wrocław to dla nas bardzo ważny rynek, dlatego planujemy dalszy rozwój w tym mieście. Dzisiaj mogliśmy powitać pierwszych klientów w naszej nowej kawiarni w wieżowcu Sky Tower, a już wkrótce przy rynku zostanie otwarta wyjątkowa kawiarnia Starbucks Reserve oferująca jedne z najlepszych kaw na świecie – dodał Michael Hudspeth, Starbucks Brand President na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

Kawiarnia Starbucks w budynku Sky Tower we Wrocławiu to piąty lokal firmy w tym mieście i 23 w Polsce. Oprócz niej firma zarządza jedenastoma kawiarniami w Warszawie, czterema we Wrocławiu (w tym jedną w Bielanach Wrocławskich), dwiema w Poznaniu, dwiema w Gdańsku i po jednej w Krakowie, Gdyni oraz Szczecinie. Pierwsza lokalizacja przy ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta w kwietniu 2009 roku. Do końca 2011 roku w Polsce funkcjonowało dwadzieścia kawiarni Starbucks.

AmRest, który otworzył pierwszą kawiarnię Starbucks w Czechach w 2008 roku, obecnie zarządza trzynastoma lokalami na tamtym rynku. Firma stworzyła także joint venture ze Starbucks na rynku węgierskim, gdzie funkcjonuje sześć kawiarni. W 30 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu
i Afryki znajduje się ponad 1 600 kawiarni Starbucks.