Budowa Poznań City Center

Lubelska rada miejska w czerwcu 2012 roku ma się zająć zmianą planu zagospodarowania przestrzennego. Umożliwi to budowę galerii handlowej w Górkach Czechowskich. Echo Investment planuje tam budowę obiektu handlowego o powierzchni handlowej około 71,5 tys. mkw. 

W Górkach Czechowskich najemcą ma być hipermarket oraz  200 sklepów. Powstanie także część rozrywkowa z 9-salowym kinem, kręgielnią i klubem fitness. Rozpoczęcie budowy obiektu planowane jest  na marzec 2013 roku, a jej zakończenie na październik 2014 roku. Pierwszą częścią obiektu będzie galeria, w której znajdzie się ok. 200 sklepów i hipermarket spożywczy oraz część rozrywkowa. W drugiej części inwestycji powstanie market budowlany.

Jak poinformowała redakcję Retailnet.pl Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta, spółka Echo Investment zobowiazała się pokryć koszty prac budowlanych związanych  z przebudową układu komunikacyjnego w pobliżu galerii. Realizacja inwestycji przewiduje przebudowę układu komunikacyjnego na skrzyżowaniu ul. Ducha, al. Solidarności i Sikorskiego. Na czerwcowym posiedzeniu rady zostanie też ustalony harmonogram prac i  udział każdej ze stron w inwestycji.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem.