Wizualizacja centrum handlowego w Górkach Czechowskich

Plaza Centers podjęła decyzję o wyłącznej współpracy z Jones Lang LaSalle w procesie komercjalizacji galerii Łódź Plaza. Obiekt ma mieć ok. 42 tys. mkw. powierzchni handlowej, parking na 1000 samochodów. Otwarcie Łódź Plaza planowane jest na 2014 rok.

W nowym łódzkim centrum handlowym  powstanie około 120 sklepów, supermarket, strefa gastronomiczna oraz część rozrywkowa – charakterystyczny element wszystkich obiektów zbudowanych przez Plaza Centers. Oprócz 10-salowego kina Cinema City, powstanie tam  park gier i rozrywek Fantasy Park.

Łódzka inwestycja będzie 11 – tym projektem realizowanych przez Plaza Centers w Polsce. W trakcie 11 lat swojej działalności w Polsce inwestor zaprojektował, stworzył i oddał do użytku 10 obiektów, w tym centra w Warszawie, Poznaniu i Krakowie oraz mniejszych miastach takich jak Zgorzelec i Suwałki. Ostatnim przedsięwzięciem dewelopera było centrum Toruń Plaza – otwarte w listopadzie ubiegłego roku.

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej i działa  m.in. w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, na Łotwie, w Bułgarii i Serbii. Plaza Centers zrealizowała 33 projekty, a kolejnych  30 jest w trakcie realizacji.

Jones Lang LaSalle jest firmą doradczą, świadczącą usługi na rynku nieruchomości. Zespoły ekspertów Jones Lang LaSalle pomagają klientom zainteresowanym najmem, obrotem lub inwestowaniem na rynku nieruchomości.