Galeria Nowy Świat

Spółka elbfonds Development zamierza wybudować centrum handlowe Marcredo w Kutnie przy ul. Kościuszki. Galeria powstanie na działce o powierzchni prawie 4,4 ha. Rozpoczął się już proces komercjalizacji obiektu. Wynajmem powierzchni zajmuje się elbfonds Development, natomiast za pozyskanie głównego najemcy – operatora marketu budowlanego odpowiada Cushman & Wakefield.

– Planujemy stworzyć regionalne centrum handlowe, z silnymi najemcami strategicznymi: marketem budowlanym, supermarketem spożywczym, sklepem z elektroniką użytkową, a także znaczącymi polskimi i zagranicznymi najemcami, częściowo nieobecnymi jeszcze w Kutnie. Mają oni być tak dobrani, by stworzyli ofertę dla całej rodziny: sklepy z odzieżą młodzieżową, dziecięcą, damską, męską, sportową, sklepy obuwnicze, usługi związane z pielęgnacją urody i zdrowia, kawiarnie i restauracje itp. – mówi Kurt-Georg Herzog, członek zarządu elbfonds Development sp. z o.o.

– W strategii wynajmu bierzemy pod uwagę doskonałą lokalizację w miejscu, które od czerwca 2012 stanie się celem dla rodzin i młodych ludzi chcących w aktywny i przyjemny sposób spędzić wolny
czas. Pobliski Aquapark, oprócz licznych atrakcji wodnych, będzie wyposażony także w centrum fitness, kort do squasha oraz tor bowlingowy, a dużym magnesem będzie też największe w Europie młodzieżowe centrum gry w baseball i softball – mówi Kurt-Georg Herzog.

– Centrum handlowe Marcredo stanie się dodatkowym atutem i znaczącym uzupełnieniem dla mieszkańców miasta jak i regionu, którzy pod jednym dachem będą mogli zrobić wszystkie zakupy, miło spędzić czas w kawiarni czy restauracji, wziąć udział w atrakcyjnych wydarzeniach organizowanych przez Centrum. Obecnie w Kutnie nie istnieje projekt podobny do planowanego przez nas. Najbliższe obiekty handlowe, Kaufland i Carrefour, położone są bliżej centrum miasta. Warto też zauważyć, że wśród sieciowych najemców na terenie miasta brakuje operatora spożywczego o charakterze delikatesów czy sieciowych marek modowych typu Reserved, Cropp Town, Stradivarius itp. Z kolei asortyment hipermarketu budowlanego nie jest odpowiednio rozbudowany.

Wszystkie te braki ma wypełnić właśnie centrum handlowe Marcredo. Galeria będzie dysponować powierzchnią najmu około 17 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdą się w niej m.in. operator DIY, supermarket spożywczy, sklep z elektroniką użytkową oraz liczne sklepy polskich i zagranicznych marek. Powstanie też parking dla 550 aut. Rozpoczęcie budowy planowane jest pod koniec 2012 roku.