Furore Ice Cream Shop we Wrocławiu

– Galerie handlowe, które istnieją dłużej niż 10 lat są już przestarzałe i wymagają odnowienia zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz (refurbising). Z biegiem lat oczekiwania klientów i najemców się zmieniają. Taki obiekt powinien być dostosowany do aktualnych potrzeb rynkowych. Dlatego galeria powinna być atrakcyjna poprzez swój wystrój jak i znajdujące się w niej sklepy. Nawet zmiana miejsca lokalu najemcy stwarza nową cyrkulację klientów. Trzeba tak rozmieścić sklepy, aby wewnątrz nie było martwego punktu. Takie prace realizowane były w CH Warszawa Wileńska, gdzie strefę restauracyjną przekształciliśmy w butiki. Obecnie kilka następnych centrów handlowych w Warszawie przewiduje refurbishing – powiedział Matthieu Moal, dyrektor generalny BEG Ingénierie sp. z o.o.

– Staramy się dostosować parametry lokalu w ten sposób, żeby nowy najemca mógł zaaranżować sklep według koncepcji danej marki. Na przykład lokal po restauracji modernizujemy na potrzeby sklepu odzieżowego. Przy takiej inwestycji należy przeprowadzić demontaż wszystkich urządzeń, inaczej poprowadzić wszystkie instalacje itd. Te elementy w lokalu muszą być dostosowane do nowej koncepcji – dodaje Matthieu Moal.

Więcej o refurbishingu, czyli modernizacji starzejących się obiektów handlowych w czerwcowym miesięczniku Shopping Center Poland.

Spółka BEG Ingénierie powstała w 1966 roku we Francji, a w Polsce działa od 15 lat. Na swoim koncie ma 19 obiektów handlowych o powierzchni ponad 1 mln mkw. Pierwszą inwestycją, którą zrealizowała było CH Guliwer w Łodzi z hipermarketem Carrefour. Był to pierwszy tego typu obiekt handlowy na terenie miasta. Inwestycje spółki znajdują się również w Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Legnicy, Opolu i Warszawie. Do 2004 roku BEG Ingéniere realizowała projekty handlowe także jako współinwestor, między innymi CH Arkadia i CH Warszawa Wileńska w Warszawie.

BEG Ingénierie ma siedzibę w Orleanie, Francja. Głównym obszarem działania firmy jest projektowanie, wykonawstwo, zarządzanie projektami oraz doradztwo inwestycyjne. BEG Ingénierie posiada swoje oddziały w Polsce, we Włoszech, w Rosji, na Ukrainie, w Rumunii, Maroku i Algierii.
BEG Ingénierie Polska oferuje usługi projektowe (w tym projekty branżowe), wykonawstwo pod klucz oraz zarządzanie projektami. Dodatkowo zajmuje się poszukiwaniem terenów pod inwestycje, analizą wykonalności projektów. Obszarem działania firmy są: centra handlowe, biura, budynki użyteczności publicznej, hotele, laboratoria, zakłady przemysłowe, centra logistyczne