Galeria Korona Kielce

CBRE Global Investors, właściciel CH Ogrody w Elblągu, w ramach utworzonego dla obiektu programu franczyzowego "Rozkwitaj w Ogrodach" zamierza wspierać lokalnych przedsiębiorców. Program adresowany jest do potencjalnych najemców centrum zainteresowanych otwarciem sklepów partnerskich wiodących najemców sieciowych. Rozpoczęcie prac przy rozbudowie centrum zaplanowano na III kw. 2012 roku.

– Podczas naszych rozmów z markami sieciowymi zainteresowanymi obecnością w rozbudowywanych Ogrodach część z nich sygnalizuje chęć otwarcia lokalu w systemie franczyzowym – mówi Marcin Skowroński, Asset Manager z CBRE Global Investors. – Wiele z tych firm nie ma jednak bezpośrednich kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy zgłaszają się do nas z chęcią wynajęcia lokalu pod szyldem znanej marki. Celem naszego programu jest po pierwsze ułatwienie kontaktów franczyzodawców z franczyzobiorcami, a po drugie udzielenie wsparcia chcącym otworzyć w Ogrodach salony partnerskie.

Program "Rozkwitaj w Ogrodach" jest skierowany do przedsiębiorców z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Inwestor zamierza w sposób zintegrowany wykorzystywać różnorodne narzędzia promocji i docierania z programem zarówno do potencjalnych franczyzobiorców, jak i międzynarodowych oraz ogólnopolskich sieci handlowych. Zaplanowano m.in. spotkania w Elblągu i innych miastach, szeroką kampanię promocyjną i informacyjną czy pomoc w promocji marki na terenie Elbląga. W program zaangażowane są wszystkie strony projektu rozbudowy centrum: właściciel, a także firma odpowiedzialna za realizację i komercjalizację obiektu – Acteeum Central Europe.

– W czasie dotychczasowej komercjalizacji zbudowaliśmy dużą bazę firm zainteresowanych udzieleniem franczyzy w elbląskich Ogrodach – informuje Joanna Klimaszewska z firmy Acteeum Central Europe, odpowiedzialna za komercjalizację obiektu i realizację programu franczyzowego. – Teraz będziemy pomagali im w znajdowaniu lokalnych partnerów.

Nowe Ogrody otwarte zostaną w II kwartale 2014 roku. Po zakończeniu inwestycji wartej 55 mln euro powstanie ponad dwukrotnie większe nowoczesne centrum mające charakter regionalny, o powierzchni najmu 43, 5 tys. mkw. z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi.

Spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest jedną z firm działających w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. CBRE Global Investors jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94,8 mld USD.  W Polsce CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE. Są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.