Wizualizacja CH Ogrody

Budowany w Rzeszowie wielofunkcyjny kompleks City Center Rzeszów jest już w ponad 90 proc. skomercjalizowany. – Wśród firm z którymi ostatnio podpisaliśmy umowy najmu są m.in. Dominium Pizza, Kastor, Caterina i Kari. Ponadto jesteśmy na etapie negocjacji kilkunastu umów najmu i przynajmniej kilka z nich zamierzamy podpisać do końca czerwca – powiedział redakcji Retailnet.pl Sebastian Podkulski, dyrektor ds. komercjalizacji i administracji firmy Star Europa, która jest inwestorem tego projektu. Otwarcie kompleksu zaplanowane jest na 9 listopada 2012 roku.

Największymi najemcami City Center Rzeszów są Smyk Megastore, który zajmuje powierzchnię 2,3 tys. mkw. Jest także Zara – ponad 2 tys. mkw., C&A – 1,95 tys. mkw., Piotr i Paweł – 1,95 tys. mkw. i H&M – 1600 mkw. Są też – Bereshka, Stradivarius, Reserved, New Look, New Yorker, Empik, Smyk, Vemezia, Douglas, Kazar, Benetton i inne. Wiadomo także, że w City Center Rzeszów znajdą się marki debiutujące w mieście: Bagatt, Olsen, Tchibo, Betty Barcley, New Look, Svarowski, Intimissimi, Calzedonia, Unisono, Pandora, Lanoro, Lancerto i inni.

City Center Rzeszów to wielofunkcyjny kompleks handlowo-biznesowo-rozrywkowy, który powstaje w ścisłym centrum Rzeszowa na trzyhektarowej działce. Obiekt będzie miał 135 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Część handlowa budynku zajmie trzy najniższe kondygnacje, gdzie pojawi się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Nad częścią handlową powstaną dwa poziomy parkingów na 1,2 tys. aut. Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia w budynku będą funkcjonować: hotel ze 130 pokojami w standardzie trzech gwiazdek, centrum konferencyjne, powierzchnie biurowe klasy A, klub fitness, sale do squasha, spa oraz kino Helios. Projekt budynku opracowało Biuro MWM Architekci, a architekturę wnętrz Bose International Planning&Architecture.

Star Europa to rzeszowska firma działająca od 1990 roku, która zrealizowała 15 inwestycji, m.in. Galerię Graffica w Rzeszowie. W portfelu Star Europy jest też Europa II w Nowym Sączu, Galeria Rzeszów, Capital Park czy Hotel Victoria w Lublinie.