Nowi najemcy w City Center Rzeszów

U zbiegu ulic Targowej i Zawadzkiego w Ostrołęce powstanie nowe centrum handlowe. Obiekt ma zamiar wybudować konsorcjum firm Targor, Omis i Narew. Nowa galeria ma mieć kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych i zostanie wybudowana na działce o powierzchni prawie 2,5 ha. W centrum handlowym znajdą się sklepy oferujące artykuły wyposażenia wnętrz.

Budynki, które znajdują się na terenie gdzie ma powstać centrum handlowe, zostaną zburzone. Na pewno w nowym budynku znajdzie się salon sieci Jysk oraz sklep z materiałami budowlanymi należący do firmy Targor. 31 maja 2012 roku podczas posiedzenia rady miasta ma zostać podjęta decyzja w sprawie budowy galerii w Ostrołęce. Inwestycja wymaga jednak zmian w planach zagospodarowania przestrzennego.

Inwestorzy zapewniają, że mogą wybudować centrum handlowe w ciągu roku. Według wstępnych planów prace budowlane mają ruszyć w 2014 roku i zakończyć się rok później.

Firma Targor prowadzi działalność na rynku byłego woj. ostrołęckiego od 1992 r. Właścicielami Targor spółka jawna są Kazimierz, Joanna i Piotr Rutkowscy. Siedziba firmy znajduje się w Ostrołęce, gdzie są usytuowane magazyny i hale sprzedaży o łącznej pow. 5 tys. mkw. jak również plac składowy o pow. 15 tys. mkw. Przedsiębiorstwo zajmuje się głównie sprzedażą materiałów budowlanych, wykończeniowych dla budownictwa oraz wyrobów hutniczych.

Omis sp.j. zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych. Narew-Ostrołęka sp. z o.o. oferuje usługi z zakresu poligrafii.